Skip to main content

Dzisiaj mam coś naprawdę wyjątkowego do podzielenia się z Wami, coś, co bije w sercu naszej redakcji oraz, jak wierzymy, bije również w Waszych sercach – miłość do sztuki, akceptacji i różnorodności. Z ogromną dumą ogłaszamy, że nasz magazyn Funkyz objął patronatem LGBT+ Film Festival Poland 2024, jubileuszową, 15. edycję tego kultowego wydarzenia, które już od lat świętuje i promuje sztukę queer.

To nie tylko festiwal filmowy; to święto różnorodności i manifest miłości do sztuki, który zaprasza nas wszystkich do dialogu i wspólnego świętowania. Od 5 do 13 kwietnia 2024 roku, w samym sercu Warszawy, a później w wybranych kinach studyjnych w całej Polsce oraz online, będziemy mieli okazję zanurzyć się w bogatym świecie kina LGBT+. Od dramatu po komedię, od fabuły po dokument – filmy prezentowane na festiwalu łączy niezachwiana odwaga w mówieniu o ważnych, często pomijanych tematach.

8 miast + streaming

Lokalizacje festiwalu obejmują najbardziej kultowe kina studyjne w Polsce oraz platformę online, dając możliwość uczestnictwa szerokiej publiczności. Tak szerokie rozprzestrzenienie wydarzenia to idealna okazja do odkrycia nowych perspektyw i docenienia artystycznych dokonań twórców z różnych zakątków świata.

Ale co czyni tę edycję jeszcze bardziej wyjątkową? Organizatorzy przygotowali bogaty program wydarzeń towarzyszących, takich jak spotkania z twórcami, debaty, warsztaty oraz imprezy tematyczne, które jeszcze bardziej pogłębią tematykę festiwalu. Jak podkreślają organizatorzy, to nie tylko przegląd filmów; to platforma dla dialogu, różnorodności i zabawy. To wspólny sukces – sukces społeczności, przyjaciół festiwalu i oczywiście Was, naszych czytelników.

Dlaczego warto tam być? Ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie – niezależnie od tego, czy jesteś częścią społeczności LGBTQ+, czy po prostu kochasz dobre kino. Ponad 100 projekcji filmowych, wydarzenia towarzyszące pełne dialogu i edukacji, oraz niesamowita okazja do wspólnej zabawy i świętowania różnorodności.

Zachęcamy wszystkich naszych czytelników, by dołączyli do nas i wspólnie świętowali sztukę, różnorodność i wolność wyrazu. To doskonała okazja, aby wesprzeć społeczność LGBT+ i jednocześnie cieszyć się wyjątkowymi dziełami filmowymi. Więcej informacji, w tym szczegółowy program festiwalu i informacje o biletach, znajdziecie na oficjalnej stronie www.LGBTfestival.pl oraz na mediach społecznościowych Festiwalu.

Do zobaczenia na festiwalu! Razem uczynimy to wydarzenie niezapomnianym i pełnym inspiracji, rozmowy i zabawy.

NAJWIĘKSZE W EUROPIE ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ ŚWIĘTO KINA LGBT+

 1. LGBT+ Film Festival Poland 2024:
  ◾ 5-13 kwietnia / Warszawa – Kinoteka/PKiN
  ◾ 12-18 kwietnia / Wrocław – Kino Nowe Horyzonty
  ◾ 12-18 kwietnia / Łódź – Kino-Galeria Charlie
  ◾ 12-18 kwietnia / Szczecin – Kino Zamek
  ◾ 12-18 kwietnia / Kraków – Kino Pod Baranami
  ◾ 12-14 kwietnia / Konin – Kino Kameralne/CKiS
  ◾ 13-16 kwietnia / Gdańsk – Kino/IKM
  ◾ 18-30 kwietnia / Online – Outfilm.pl
  ◾ 6-12 maja / Poznań – Kino Pałacowe/CKZ